خدمات باغبانی شامل اقداماتی از جمله سمپاشی، تعویض خاک، قلمه زنی و… بوده و از جمله فعالیت های لذت بخشی است که انجام آن به تجربه و تخصص نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص خدمات باغبان اطلاعاتی را به شما ارائه داده و بهترین مجموعه را به جهت انجام خدمات باغبانی در تهران به شما معرفی کنیم.

خدمات باغبانی چیست؟

امروزه به دلیل سبک زندگی شهرنشینی و تخریب فضای سبز نیاز به کشت و نگهداری از گل و گیاهان و وجود فضای سبز بیش از قبل احساس می شود. از آنجایی که عدم رسیدگی به گل و گیاهان و مراقبت نکردن از آن ها باعث نابودی فضای سبز می شود خدمات باغبانی و توجه به آن اهمیت زیادی دارد.

بطور کلی خدمات باغبانی در تهران و دیگر بخش ها شامل تمامی اقداماتی است که با هدف حفظ و نگهداری از انواع محوطه و فضای سبز در منازل، آپارتمان ها، باغ، چمنکاری ها، فضای سبز ویلا، باغ ها، شرکت، فضای سبز کارخانجات، بررسی وضعیت گیاهان روف گاردن، بررسی فصلی دیوار سبز و… انجام می شود.

بهترین زمان انجام خدمات باغبانی

همانطور که می دانید گل و گیاهان و بطورکلی فضای سبز نیاز به مراقبت های خاصی دارد. به همین دلیل است که نمی توان برای آن زمان دقیقی در نظر گرفت. البته لازم است بدانید که کوددهی، هرس کردن درختان و از بین بردن علف های هرز از جمله خدمات باغبانی هستند که باید در فصل بهار به آن ها توجه بیش تری شود.

علاوه بر این کنترل و از بین بردن علف های هرز بین هرس درختان، گلکاری و سمپاشی از جمله اقدامات مهمی است که باید انجام شود. چرا که با گرم تر شدن آب و هوا علف های هرز شروع به رشد سریع خواهند کرد به همین دلیل باید خیلی سریع نسبت به کنترل و از بین بردن علف های هرز اقدام شود.

ابزار خدمات باغبانی چیست؟

برای انجام خدمات باغبانی و نگهداری از گل و گیاهان نیاز به تجهیزات و ابزارهای خاصی می باشد.

از جمله این ابزارها می توان به: بیل و بیلچه باغبانی، کج بیل (جهت کندن علف های هرز کل باغ، شکل دادن و یکنواخت کردن سطح خاک)، تبر، تیلر، شن کش (جهت هم سطح خاک، شکستن کلوخه ها، جدا کردن قلوه سنگ)، وجین زن (این ابزار به دلیل لبه چنگالی شکلی که دارد، با حرکت رفت و برگشتی خود، باعث کندن علف های هرز می شود)، شاخه زن، شلنگ بلند با سر شلنگی قابل تنظیم و آبپاش، سمپاش، شمشاد زن، بیلچه، چاقو قلمه زنی، قیچی هرس، قیچی پرچین، فرقون، چاقو و اره باغبانی، دستکش باغبانی، اسپری آبپاش یا سمپاش تلمبه ایی اشاره کرد.

لیست خدمات باغبانی پردیس سبز نادی

 • گلکاری
 • آبیاری
 • کوددهی
 • سمپاشی
 • قلمه زدن
 • کاشت بذر
 • تعویض خاک
 • هرس درخت
 • تعویض گلدان
 • کنترل علف هرز
 • تنظیم PH خاک
 • شکل دهی به گیاهان

 • شخم یا بیل زدن باغ
 • چمن زنی و کاشت چمن
 • کاشت درخت، گل و گیاه
 • پاکسازی محوطه فضای سبز
 • شناخت آفت و بیماری های گیاهی
 • تنظیم برنامه و سیستم آبیاری قطره ای

خدمات باغبانی در فصول مختلف

بهتر است در تمامی فصول سال به انجام خدمات باغبانی توجه داشته باشید. بطور کلی خدمات باغبانی ویلا ، باغ یا دیگر فضاهای سبز در فصول مختلف به شرح ذیل می باشد:

 1. خدمات باغبانی فروردین ماه: کنترل رشد علف های هرز، آبیاری گل و گیاهان آپارتمانی، هرس درختان مختلف از جمله درخت انجیر، تغذیه ی بوته گل های رز و درختان خانواده مرکبات.
 2. خدمات باغبانی اردیبهشت ماه: چمن زنی به صورت هفتگی، کوددهی گیاهان، نصب سیستم آبیاری.
 3. خدمات باغبانی خرداد ماه: بیل زنی به صورت منظم، کاشت بذر گیاهان تابستانی، هرس بوته های گل و گیاهان، آبیاری به صورت هر 2 یا 4 هفته، منظم کردن علف های هرز، کوددهی.
 4. خدمات باغبانی تیر ماه: جمع آوری برگ ها برای جلوگیری از شیوع آفات، آبیاری منظم گیاهان عصرها و صبح زود.
 5. خدمات باغبانی مرداد ماه: کاشت بذر گیاهان، هرس بوته ها پس از گلدهی، جدا کردن گل های خشک، چیدن علف های هرز.
 6. خدمات باغبانی شهریور ماه: قلمه زنی، کاشت بذر، کاهش آبیاری، نظافت گلخانه.
 7. خدمات باغبانی مهر ماه: حذف درختان و شاخه های خشکیده، محافظت از محوطه باغ.
 8. خدمات باغبانی آبان ماه: کاشت گل رز، کوتاه کردن چمن ها، کاشت گیاهان زمستانی، هرس درختان و درختچه ها.
 9. خدمات باغبانی آذر ماه: کاهش آبیاری گل و گیاهان گلخانه ای، هرس درختان، حفاظت از درختان در مقابل باد و طوفان.
 10. خدمات باغبانی دی ماه: بهبود خاک، بررسی ریشه ی گیاهان، کاشت درختان جدید، هرس درختان سیب و گلابی.
 11. خدمات باغبانی بهمن ماه: هرس درختچه و بوته ها، کوددهی گیاهان، بررسی گل و گیاهان بالا رونده، هرس پرچین ها و محافظت از خاک.
 12. خدمات باغبانی اسفند ماه: کاشت گل و گیاهان تابستانی، از بین بردن علف های هرز، کوددهی گیاهان و حفظ رطوبت خاک.

خدمات باغبانی و فضای سبز

آماده سازی خاک

ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کم بودن عمق خاک، باغ به جهت کاشت گل و گیاه مناسب نباشد. در این مواقع باید باغبان تغییراتی را ایجاد کند. بعنوان مثال کم عمق بودن خاک باعث عدم تخلیه آب شده و در این شرایط باغبان وظیفه دارد مسیری مناسب جهت تخلیه آب ایجاد کرده و زمین را به صورت مرتب شخم بزند. بطور کلی یکی از خدمات باغبانی آماده سازی و فراهم کردن شرایط مناسب خاک برای رشد گل و گیاه است.

خدمات باغبانی در تهران
خدمات باغبانی در تهران

چمن زنی

برای چمن زنی بهتر است از تجهیزات مخصوص این کار استفاده نمایید. بطور کلی چمن ها به سرعت رشد کرده و نیاز به مرتب و کوتاهی خواهند داشت. بهتر است زمانی که چمن ها کاملا خشک شده و در ارتفاع مناسبی قرار دارند نسبت به کوتاهی آن ها اقدام شود.

کوتاهی علف های هرز

همانطور که می دانید علف های هرز در هر بخشی نباید رشد کنند. به همین دلیل کوتاهی و از بین بردن علف های هرز اهمیت زیادی دارد. لازم است علف های هرز از ریشه کنده شوند. نابودی علف های هرز علاوه بر زیباتر شدن باغ باعث رشد بهتر گل و گیاهان نیز خواهد شد.

خدمات باغبانی در تهران
خدمات باغبانی در تهران

کوددهی

کوددهی از جمله اصول مهم به جهت حفظ رطوبت خاک و رشد مناسب گیاهان می باشد. کوددهی در زمان و فصل مناسب باعث می شود گل و گیاهان شما در تمامی طول سال شاداب و سبز بمانند. علاوه بر این کوددهی از گیاهان در برابر خشکسالی و آفات محافظت خواهد کرد.

هرس گیاهان

هرس و جداسازی شاخه هایی که خشک شده و یا بیش از اندازه رشد کرده یکی دیگر از خدمات باغبانی است. با قطع کردن شاخه های خشک امکان رشد شاخه های جدید وجود خواهد داشت.

خدمات باغبانی در تهران

شناخت و بررسی آفات گیاهی

شناخت به موقع انواع آفات و بیماری گیاهان و انجام بهترین راهکار برای جلوگیری از نابودی باغ بسیار ضروری است. از جمله آفات و بیماری های گل و گیاه می توان به شپشک، کپک خاکستری، کرم ریشه خوار، سفیدک پودری و شته مومی اشاره کرد.

سمپاشی گل و گیاه

سمپاشی را می توان یکی از مهمترین اقدامات در خدمات باغبانی دانست. معمولا از سموم ارگانیک و طبیعی یا شیمیایی بدین منظور استفاده می شود. لذا باغبانان پردیس سبز نادی با بازدید و شناسایی آفات اقدام به سمپاشی می نمایند.

سایر خدمات باغبانی

اگر به دنبال مجموعه ای معتبر به جهت انجام خدمات باغبانی هستید می توانید به سایت مجموعه گل و گیاه نادی مراجعه نمایید. شما می توانید برای انجام خدمات باغبانی شرق تهران ، غرب، شمال و جنوب تهران و کرج به سایت این مجموعه مراجعه نمایید.

کاشت گل و گیاه

کاشت انواع گل و گیاهان آپارتمانی، چمن، درختان و درختچه ها از دیگر خدمات باغبانی به حساب می آید. کاشت گل و گیاهان با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه در باغ انجام  می شود. می توانید برای کاشت انواع گل و گیاهان دارویی نیز در باغ اقدام نمایید.

تعویض خاک و گلدان

بهتر است تعویض گلدان گیاهان در فصل زمستان و پاییز انجام نشود. بطور کلی تعویض گلدان ها و خاک یکی دیگر از خدمات باغبانی به حساب می آید. تعویض خاک معمولا باید با نظر باغبان انجام شود. لذا باغبانان شرکت پردیس سبز نادی با بررسی وضعیت برگ های گیاه و خاک آن اقدام به تعویض خاک و گلدان می کنند.

آبیاری

آبیاری گل، گیاهان و درختان باید متناسب با نوع گیاه، شرایط خاک، آب و هوای منطقه و فصل انجام شود. توجه داشته باشید که آبیاری بیش از اندازه یا کمتر از حد معمول باعث وارد شدن آسیب به گیاه خواهد شد. لذا نیاز است برنامه آبیاری حتما با باغبان صورت پذیرد تا شادابی گیاهان و درختان همیشگی باشد.

قیمت لیست خدمات باغبانی

هزینه ی انجام خدمات باغبانی در کرج، تهران و دیگر مناطق به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله فاکتورهای موثر در قیمت خدمات باغبانی را در ادامه توضیح خواهیم داد. لذا قیمت خدمات باغبانی بر اساس موارد زیر تخمین زده می شود. لذا پردیس نادی با کمک نیروی مجرب و باغبانان متخصص و با پشتوانه بر سابقه طولانی مدت در خدمات باغبانی و طراحی فضای سبز همواره بهترین قیمت و خدمات را به مشتریان خود عرضه می دارد.

021-22265014

متراژ باغ

هر چه متراژ و ابعاد باغ بیش تر باشد نیاز به ابزار، تجهیزات و کار بیش تری خواهد بود. به همین دلیل هر چه متراژ باغ، محوطه سبز شما بیش تر باشد، هزینه ی خدمات باغبانی نیز افزایش خواهد یافت.

تجربه باغبان

اگر باغ یا فضای سبز مورد نظر به خدمات بیش تری نیاز داشته باشد. مثلا وسعت آفات و بیماری ها زیاد باشد و غیره ..  قطعا باغبان باید زمان بیش تری صرف کرده و این امر باعث افزایش هزینه های باغبانی می شود.

سهولت دسترسی

توجه داشته باشید اگر دسترسی به بخشی از باغ دشوار بوده و نیاز به تجهیزات اضافی داشته باشد این امر باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.

هزینه کود و خاک

چنانچه نیاز به تعویض خاک باشد لازم است هزینه ی آن را پرداخت نمایید. این قیمت باتوجه به نوع کود و خاک مشخص می شود.

آماده سازی باغ

گاهی اوقات نیاز به انجام اقداماتی به جهت آماده سازی باغ می باشد. معمولا خدمات آماده سازی باغ در فصل بهار انجام می شود. اموری همچون شخم زدن، تمیز کردن باغچه و… که این اقدامات در قیمت نهایی خدمات باغبانی موثر است.

خدمات باغبانی در کردان

مجموعه ی پردیس سبز نادی آماده ی انجام تمامی خدمات باغبانی غرب تهران، شرق، شمال و جنوب تهران، کرج و کردان و همچنین انواع خدمات باغبانی ویلا در شمال و تهران؛ با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.

تمامی خدمات  باغبانی در منزل، تعویض گل و گیاهان، تقویت و تعویض خاک و گلدان، چمن زنی، هرس گیاهان، پرچین و درختان، شکل دهی به گیاهان، تنظیم پی اچ خاک، قلمه زدن، کاشت بذر، کوددهی، آبیاری قطره ای، سمپاشی انواع درختان همچون سیب، انگور، گردو، مرکبات و غیره، کاشت انواع گل و گیاهان آپارتمانی و تزئینی و از بین بردن انواع آفات گیاهی توسط پردیس سبز نادی انجام خواهد شد.

برای انجام و مشاوره ی خدمات باغبانی شمال تهران و دیگر مناطق تهران می توانید با کارشناسان ما با شماره تماس 22265014-021 در طول هفته در تماس باشید.